Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

4 ekipe bëjnë llogaritë e finales, mësohet kur do të luhen gjysmëfinalet e Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
4 ekipe bëjnë llogaritë e finales, mësohet kur do të
Champions League

Tashmë janë mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në gjysmëfinalen e Champions League. Real Madrid, Bayern Munich, Dortmund dhe PSG-ja janë ekipet që do të bëjnë mes tyre llogaritë pëer 2 biletat e finales së madhe.

Bayern Munich – Real Madrid është një “finale” e parakohshme mes dy ekipeve që kërkojnë këtë trofe. Gjysmëfinalja tjetër është mes Dortmund dhe PSG-së, ku si gjermanët ashtu edhe parizienët kërkojnë të jenë në “majën” e Europës.

Tashmë janë mësuar edhe datat dhe orët kur do të zhvillohen gjysmëfinalet e para të Champions League. Kështu më 30 prill në orën 21:00 ekipet do të pëerplasin “brirët” mes tyre, ndërsa gjysmëfinalet e dyta do të luhen pas 1 jave, saktësisht me 7 maj në orën 21:00, ku do të mësohen edhe 2 skuadrat finaliste të Champions League për këtë sezon.

4 ekipe bëjnë llogaritë e finales, mësohet kur do të
Gjysmëfinalet e Champions League, oraret

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga