Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

ZYRTARE/ Dhurata e parë për trajnerin Kompany, Bayern Munchen blen japonezin për 30 milionë euro

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Dhurata e parë për trajnerin Kompany, Bayern Munchen blen
Hiroki Ito

Hiroki Ito është futbollisti më i ri i Bayern Munchen. Është vetë klubi gjerman që zyrtarizon afrimin e parë në merkato me një njoftim në faqen zyrtare.

Bavarezët paguan klauzolën e tij prej 30 milionë euro dhe e transferuan nga Stuttgart. Qendërmbrojtësi japonez bëhet dhurata e parë për trajnerin e ri Vincent Kompany i cili kishte kërkuar një qendërmbrojtës të ri në skuadër.

Ito ka firmosur kontratën e re që do të jetë e vlefshme deri në vitin 2028.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FC Bayern (@fcbayern)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga