Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

13 vite si verdhezi, Mats Hummels i jep lamtumirën Dortmundit: Nder dhe kënaqësi, do më mungoni

Shkruar nga NEWSPORT
13 vite si verdhezi, Mats Hummels i jep lamtumirën Dortmundit: Nder dhe
Matts Hummels

Matts Hummels do të largohet nga Dortmundi këtë verë. Mbrojtësit i skadon kontrata dhe nuk do ta rinovojë duke mbyllur një epokë verdhezi me ulje-ngritje.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, Hummels i jep lamtumirën fansave që e mbështetën gjatë kësaj periudhe.

“Të dashur fansa, kohës time si verdhezi po i vjen fundi pas më shumë se 13 vitesh. Ishte një nder i madh dhe kënaqësi për mua të luaja për BVB për kaq gjatë dhe të bëhesha pjesë e një rrugëtimi i cili nisi nga vendi i 130të në janar 2008.

Trajnerët e shumtë të shkëlqyer dhe futbollistët fantastik që kisha nderin të takoja këtu. Po mbaj gishtat e kryqëzuar që të gjithë të takohemi përsëri në Borsigplatz sa më shpejt të jetë e mundur për të festuar. Do më mungoni”, shkruan Hummels.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mats Hummels (@aussenrist15)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga