Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

"Ai është revolucionar", Mario Gomez: Neuer si Messi, por do e kuptojmë pas 20 vitesh

Shkruar nga NEWSPORT
"Ai është revolucionar", Mario Gomez: Neuer si Messi, por do
Mario Gomez & Manuel Neuer

Manuel Neuer vazhdon që të jetë një nga pikat kyçe për Bayern Munich dhe përfaqësuesen gjermane edhe pse tashmë është 38-vjeç.

Fituesi i Kupës së Botës 2014, është një ndër më të mirët në histori përsa i përket rolit të tij, diçka që e ka dëshmuar me performancat e tij ndër vite.

Pikërisht për ‘gardianin’ gjerman, ka folur Mario Gomez. Ish-sulmuesi gjerman i cili ka luajtur me Neuer te Bayerni dhe Gjermania, shprehet se 38-vjeçari është një revolucionar, madje e krahason me Lionel Messin.

“Për mënyrën si ka revolucionalizuar futbollin, Manuel Neuer është si Messi. Por do e kuptojmë më mirë pas 20 vitesh”, është shprehur Mario Gomez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga