Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

BOOM-BOOM Vedat MURIQI, rivalët e Realit gati ofertën për sulmuesin e “Dardanëve”

Shkruar nga NEWSPORT
BOOM-BOOM Vedat MURIQI, rivalët e Realit gati ofertën për

Vedat Muriqi tashmë ëhstë një lider te skuadra e Mallorcas në La Liga, me sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës që është vendimtarë me golat e tij këtë sezon. Deri më tani lojtari dardan ka shënaur 8 gola, kun ë mesjavë shënoi dhe asistoi në Kupën e Mbretit, duke i siguruar kualifikimin Mallorcas.

Sipas “Fichajes” rivalët e Real Madrid, Altetico Madrid është gati të bëjë ofertën zyrtare për 28-vjeçarin shqiptarë. Plot 15 milionë euro në arkat e Mallorcas, me këtë të fundit që fërkon duar, dhe tashmë oreksi është rritur, duke parë edhe interesin e shumë shkuadrave.

Mallorca kërkon të mbushë “xhepat” dhe nuk do të lëshojë “xhevahirin” e saj pa mbi 20 milioën euro. Dhe jo pa shkak kërkon kaq, pasi Muriqi është sulmuesi i dyti më me shumë gola në La Liga, ku vetëm Robert Leëandoëski ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës më shumë se lojtari dardan.

Në Spanjë, futbollisti shqiptar ka marrë dhe pseudonimin “pirati” nga tifozët, nofkë që dhe vetë dardanit i pëlqen pasi shpesh preferon që golat t’i festojë duke mbyllur njërin sy.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga