Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

BELLINGAM drejt “Santiago Bernabeut”, REALI humbet mesfushorin spanjoll me parametra zero

Shkruar nga NEWSPORT
BELLINGAM drejt “Santiago Bernabeut”, REALI humbet mesfushorin

Real Madridi është në bisdedime për të afruar talentin anglez, Jude Bellingham. Duke parë dhe vetë dëshirën e mesfushorit që ka për tu transferuar te “galaktikët” ata janë të gatshëm të hyjnë në bisedime më Dortmundin për shërbimet e lojtarit. Klubi mbretërorë mund të paguaj 100-120 milion euro.

Por nga ana tjetër kjo situatë nuk i shkon në favor aspak mesfushorit aktual të madrilenëve, Dani Ceballos. 26-vjeçarit i skadon kontrata me 30 qershor të këtij viti dhe mesa duket do të dal një lojtar i lirë.

Spanjolli këtë viti është aktivizuar në 24 ndeshje duke dhuruar 3 asist. Duke parë që gara në mesufshë do jetë e egër, pasi rinovimi me Kroos dhe Modric kanë avancuar dhe janë drejt zgjatjes së kontratës bën që hapsirat për një vend titullari të jenë të pakta e thënë ndryshe 4 lojtarë për dy vende, largimi i Cabellos duket çështje kohësh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga