Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Bayern Munich i ofron rinovimin, por Davies kërkon minimalisht 20 milionë euro në sezon

Shkruar nga NEWSPORT
Bayern Munich i ofron rinovimin, por Davies kërkon minimalisht 20

Alphonso Davies është një nga lojtarët kyç te Bayern Munich. Palët prej kohësh vazhdojë diskutimet mes tyre për të rinovuar kontratën dhe më në fund lojtari ka pranuar, por me një kusht.

Skuadra gjermane i ofron rinovimin kanadezit, ndërsa është e gatshme ti dhurojë 14 milionë euro në sezon. Shifër kjo që nuk pranohet nga 23-vjeçari, i cili min imalisht për të rinovuar kërkon 20 milionë euro në sezon.

Kujtojmë se Davies është një objektiv i Real Madrid, me “Los Blancos” që e shikojnë si të duhurin për formacionin e tyre. Situata me Bayern mund të shtyjë lojtari të kalojë në “Bernabeu”, me madrilenët që do të ishin të gatshëm për të përfituar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga