Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barcelona pret Sociedadin, Xavi gradon titullarët e Kupës së Mbretit (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Barcelona pret Sociedadin, Xavi gradon titullarët e Kupës së

Barcelona do të përballet me Real Sociedad mbrëmjen e sotme në orën 21:00 në Camp Nou për cerekfinalen e Copa del Rey. Trajneri Xavi deklaroi në konferencë se ekipi i tij luan për të gjitha trofet dhe sonte do të mendohet vetëm për fitoren.

Fituesi i mbrëmjes së sotme do të përballet me fituesin e ѯiftit, Real Madrid – Atletico Madrid në gjymsëfinale. Katalanasit dhe Sociedad kanë publikuar formacionet titullare dhe ekipet do të zbresin në fushë me qëllimin për kualifikim.

Formacionet Zyrtare:

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Pedri; Dembele, Lewandowski, Gavi. Trajner: Xavi Hernandez

Real Sociedad (4-1-4-1): Remiro; Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico; Zubimendi; Kubo, Mendez, Marin, Oyarzabal; Sorloth. Trajner: Imanol Alguacil Barrenetxea

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga