Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barcelona kërkon dorëheqjen e presidentit të La Ligas: Është i fiksuar ta persekutojë klubin

Shkruar nga NEWSPORT
Barcelona kërkon dorëheqjen e presidentit të La Ligas:

Klubi i Barcelonës ka bërë thirrje që presidenti i La Ligas Javier Tebas të jap dorëheqjen. Për drejtuesit e Barcelonës Tebas është i fiksuar për të presekutuar klubin. Sipas “La Vanguardia” të hënën presidenti Tebas dërgoi në prokurori disa dokumente që implikonin dy ish-presidentët e Barçës Bartomeu dhe Rosell për krime financiare.

Vetë Tebas reagoi më pas duke thënë se lajmi i “La Vanguardia” është i rremë dhe se ai nuk akuzon askënd. Megjithatë ai ke qenë disi i ashpër me komentet e tij ndaj Barcelonës që pas skandalit “Negreira”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga