Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

AXHENDA/ Derbi i Tiranës “paralizon” Superioren, supersfida Vllaznia – Egnatia mbyll javën e ardhshme

Shkruar nga NEWSPORT
AXHENDA/ Derbi i Tiranës “paralizon” Superioren, supersfida

Superioja sa vjen dhe bëhet më interesante. Sapo ka mbaruar java e 23-të dhe në mendje të vjen ajo e radhës. Sidomos kur në axhendë është derbi mes Partizanit dhe Tiranës.

Superiorja do paralizohet të premten, më 16 shkurt në orën 19:00. Ndërkohë kujtojmë se java nis me sfidën e mbijetesës me Teutës dhe Kukësit në orën 16:00.

Të shtunën do luhen 3 takime të tjera. Fillimisht Erzeni kundër Skënderbeut dhe Laçi me Dinamon, luajnë me objektiv vetëm fitoren.

E gjithë java e 24-t mbyllet me supersfidën Vllaznia – Egnatia. Shkodranët gëzojnë formën më të mirë në Superiore për 10 ndeshjet e fundit. Përballë kanë rrogozhinasit që 11 pikë të shkëputur, kanë luksin të luajnë dhe për barazim.

Axhenda e Superiores, java 24

E premte:

Teuta – Kukësi, stadiumi “Niko Dovana”, ora 16:00

Partizani – Tirana, stadiumi “Air Albania”, ora 19:00

E shtunë:

Erzeni – Skënderbeu, stadiumi “Arena Egnatia”, ora 13:30

Laçi – Dinamo, stadiumi “Laçi”, ora 13:30

Vllaznia – Egnatia, stadiumi “Loro Boriçi”, ora 17:00

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga