Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Atletiko Madrid humbet një nga titullarët, sulmuesi operohet me sukses dhe mungon ndaj Juventusit

Shkruar nga NEWSPORT
Atletiko Madrid humbet një nga titullarët, sulmuesi operohet me sukses

Diego Costa do të jetë mungesa e madhe e Atletiko Madrid në Champions League ndaj Juventusit, por edhe në disa ndeshje në kampionat. Sulmuesi është operuar ditën e sotme për shkak të një dëmtimi dhe nuk do të jetë gati për trajnerin Simeone.

 Zyrtarizimi është bërë nga vetë klubi në faqen zyrtare ku njofton se Diego Costa është operuar me suksese, ndërsa nuk bëhet e ditur koha e rikuperimit të tij. E sigurt është mungesa e tij në ndeshjen e kësaj fundjave në kampionat, por edhe në mesjavë ndaj Juventusit në Torino.

https://twitter.com/Atleti/status/1197452849376088064
Tags:

BOTA LA LIGA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga