Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Arteta dhe Ten Hag gradojnë titullarët, ndizet Premier League (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Arteta dhe Ten Hag gradojnë titullarët, ndizet Premier League

Premier League do të shijojë superduelin mes Arsenal dhe Manchester United sot në orën 17:30. Ndeshja e javës së 21 i gjen du ekipet në një formë shumë të mirë teksa Topçinjtë nuk njohin humbje prej 12 ndeshjes ndërsa United, 6 ndeshje. Humbja e fundit dhe e vetmja e Arsenal erdhi pikërisht ndaj Manchester United.

Ekipet kanë publikuar formacionet titullare dhe sot pritet një duel i zjarrtë nga pankina mes Arteta e Ten Hag deri në fushën e blertë me lojtarë të klasit botëror si Saka, Rashford, Xhaka, Fernandes e shumë të tjerë.

Formacionet Zyrtare:

Arsenal (4-3-3): Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Odegaard, Partey, Xhaka; Saka, Nketiah, Martinelli. Trajner: Mikel Arteta

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Martinez. Shaw; McTominay, Eriksen; Antony, Fernandes, Rashford; Weghorst. Trajner: Erik ten Hag

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga