Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Arrihet marrëveshja, pritet zyrtarizimi i Jude BELLINGHAM në “Santiago Bernabeu”

Shkruar nga NEWSPORT
Arrihet marrëveshja, pritet zyrtarizimi i Jude BELLINGHAM në

Jude Bellingham është gjithmonë e më afër kalimit te Real Madrid. Në fakt sipas mediave spanjolle bëhet e ditur se lojtari i Borussia Dortmund ka arritur marrëveshjen me “Los Blancos”.

Ky operacion raportohet se u ka kushtuar arkave të spanjollëve plot 100 milionë euro, teksa transferimi i anglezit pritet të zyrtarizohet javën e arddhshme.

Kujtojmë se Bellingham e ka theksuar gjithmonë se është një “ëndërr” e tij kalimi në Santiago Bernabeu” dhe se për ktë veshur fanelën e madrilenëve ka refuzuar edhe ofertat e mbërritura nga ekipet e tjera.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga