Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ANCELOTTI pas fitores: Tifozët na japin besim, duam finalen e Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
ANCELOTTI pas fitores: Tifozët na japin besim, duam finalen e Champions

Real Madrid mbrëmjen e djeshme me Celta Vigon, sfidë që u mbyll 2-0 për “Los Blancos”. Tashmë madrilenët janë 8 pikë pas Barcelonës, por kjo e fundit do të luajë ditën e sotme ndaj Atletico Madrid.

Pas këtij triumfi ka folur Carlo Ancelotti, i cili ka theksuar se tifozët i japin shumë besim skuadrës, ndërsa përmendi edhe finalen e Champions League.

“Mjedisi rreth ekipit na ndihmon shumë dhe na lejon të luajmë 100 për qind. Mendoj se të gjithë lojtarët janë mirënjohës për këtë besim që tifozët japin gjithmonë.

Është e qartë që punimet [rinovimi i stadiumit] ndikuan në fushë, ne e dinim që kjo do të ndodhte. Është ndryshuar periodikisht dhe do të vazhdojë të ndodhë. Është diçka për të cilën po punohet.

Vinícius është një lojtar me shumë energji. Do të jetë një ndeshje spektakolare. Nuk do të jetë një luftë mes një lojtari dhe një tjetri. Duhet të arrijmë në finale”, përfundoi italiani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga