Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ANCELOTTI pas fitores së Kupës së Mbretit: Është një trofe i merituar, Rodrygo-Vinicius po bëjnë diferencën

Shkruar nga NEWSPORT
ANCELOTTI pas fitores së Kupës së Mbretit: Është

Real Madrid arriti të sguronte fitoren në finale përballë Osasunas, teksa “Los Blancos pas triumfit 2-1 siguruan edhe trofeun e Copa del Rey. Protagonist në këtë triufm ishin Rodrygo që shënoi dopietë dhe Vinicius që dhuroi asist.

Carlo Ancelotti pas kësaj fitoreje do të theksonte se Vinicius dhe Rodrygo po bëjnë diferencën, teksa tashmë menjëherë vëmendja do të jetë te Manchester City në Champions.

“Osasuna luajti shumë mirë deri në fund. Pavarësisht gjithçkaje, mendoj se e merituam fitoren, por në çdo finale vuajtëm. Kjo Kupë ka mbërritur në një moment të rëndësishëm. Është një çmim i merituar pas gjithë mundimit. Tani duhet të mendojmë për ndeshjen e së martës Manchester City. Vinícius dhe Rodrygo po bëjnë diferencën. Sonte do të festojmë pak dhe më pas do të mendojmë për atë ndeshje”, përfundoi italiani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga