Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ancelotti në kërkim të gjysmëfinales së katërt me Realin: Historia thotë se jemi mbretërit e Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Ancelotti në kërkim të gjysmëfinales së katërt me

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti , foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Chelsea:

"Jemi mirë, të motivuar si gjithmonë. Këto janë ndeshje të rëndësishme, duhet të mendojmë se kanë mbetur edhe 90 minuta dhe gjithçka mundet të ndodh. Ne jemi gati të japim maksimumin, nuk do të jetë aspak një lojë e lehtë. Formacioni? Kjo skuadër më bën të ndryshoj mendje shumë herë... Të mendosh të kesh një 11-she të preferuar është mosrespekt ndaj atyre që luajnë më pak dhe bëjnë shumë mirë. Camavinga është mirë dhe mund të luajë në të majtë".

Objektivi për gjysmëfinalen e katërt të Champions League me Realin? Në këtë klub kanë idetë shumë të qarta. Nuk mund të fitosh gjithmonë, por duhet të përpiqemi të garojmë deri në fund. Ne mund ta bëjmë atë dhe nëse arrijmë atje, do të duam të themi se kemi bërë mirë. Historia thotë se Reali është mbreti i këtij kompeticioni dhe ne jemi një pjesë e vogël e kësaj historie”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga