Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Alarm për Gvozdenovic, Skënderbeu pa sulmues ndaj Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
Alarm për Gvozdenovic, Skënderbeu pa sulmues ndaj Partizanit

Skënderbeu do të përballet me Partizanin ditën e hënë në orën 17:00 në ‘Arenën e Demave’, e vlefshme për javën e 16-të të Superiores. Nën drejtimin e trajnerit Ivan Gvozdenovic skuadra ka vijuar me përgatitjet për ndeshjen, por dhimbjet e kokës kanë nisur për teknikun.

Mungesat dhe dëmtimet kanë lënë në dyshim planet e serbit me 3 sulmues që rrezikojnë ndeshjen. Ardit Nikaj është mungesë e sigurtë pasi ka plotësuar kartonët, ndërsa Ermir Rashica dhe Franklin Ahanonu janë të dëmtuar.

19-vjeçari dardan ka shfaqur shqetësime në ligamentin e gjurit, ndërsa golashënuesi afrikan ka pësuar një tërheqje muskulore. Prania e tyre në ndeshje është në rrezik dhe mbetet të shihet nëse do të jenë të gatshëm, por shpresat nuk janë të mëdha.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga