Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Aktivizimi i Levave i jashtëligjshëm”, presidenti i PSG reagon kundër Barcelonës: UEFA duhet të reagojë

Shkruar nga NEWSPORT
“Aktivizimi i Levave i jashtëligjshëm”, presidenti i PSG

Është kthyer në një luftë të vërtetë mediatike marrëdhënia midis klubit të PSG dhe futbollit spanjoll. Shpenzimet absurde të parizienëve dhe situata e Mbappe me Real Madrid është një nga faktorët kryesorë në prishjen e marrëdhënieve.

Presidenti i La Liga, Javier Tebas shpeshherë nuk është kursyer në sulmin e tij ndaj PSG dhe tashmë stafeta i kalon presidentit të parizienëve, Al-Khelaifi, i cili në një intervistë hedh dyshime për manovrat ekonomike të Barcelonës për rimëkëmbjen e klubit.

“Aktivizimi “Levave” nga Barcelona nuk është i drejtë. Nuk jam i sigurtë nëse është i ligjshëm apo jo. UEFA duhet të bëj diçka për këtë çështje. Nëse UEFA e lejon atëëherë klubet e tjera do të bëjnë të njëjtën gjë. UEFA ka rregulla dhe duhet ta analizojnë situatën.”- deklaroi presidenti i PSG.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga