Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

89 mijë dollarë për orën e legjendës, Formula 1 përkujton Ayrton Sennën

Shkruar nga NEWSPORT
89 mijë dollarë për orën e legjendës, Formula 1

Piloti legjendar, Ayrton Senna, i cili ka qenë frymëzim për shoferët e rinj si Luis Hamilton dhe Michael Schumacher është përkujtuar sot nga Formula 1 dhe të gjithë garuesit e makinave të shpejta. Senna, vdiq gjatë një gare në vitin 1994 në San Marino.

Në faqen zyrtare, Formula 1 ka përkujtuar legjendën i cili kishte një shprehje: "Live fast, die young". Ayrton Senna ishte brazilian dhe fitoi 3-herë kampionatin e Formula 1 me dy makinat, McLaren dhe Ferrarit. Piloti ishte i famshëm edhe për orën e tij Rolex e cila do të dalë në ankand me çmimin fillestar prej 89 mijë dollarësh.

Tags:

FORMULA 1

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga