Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

8 golat në La Liga, media italiane ngre në “qiell” Vedat Muriqin

Shkruar nga NEWSPORT
8 golat në La Liga, media italiane ngre në “qiell” Vedat

Vedat Muriqi po shkëlqen në La Liga, teksa deri më tani ka arritur të shënojë plot 8 gola. Sulmuesi i njohur është ngritur në “qiell” nga media e njohur italiane, “La Gazzetta dello Sport”.

Pas një aventure plotësisht në hije te Lazio, kosovari ka gjetur rininë e dytë në kampionatin spanjoll. Mbrëmë ai ishte protagonist në fitoren 1-0 të Mallorcas kundër Atletico Madrid, duke realizuar golin e vetëm të takimit.

“Muriqi, kush do ta kishte menduar?

8 gola në 12 paraqitje në Ligë për Vedat Muriqin, i cili duket se po kalon periudhën më të mirë që prej Lazios. Vetëm këtë sezon, lojtari i datëlindjes 94’ ka shënuar 8 gola, më shumë se të gjithë të regjistruar në aventurën e tyre te Mallorca.

Vulën e fundit e vuri, te goli i fitores ndaj Atletico Madridit, ku Muriqi shënoi pas 16 minutash. Fitorja e dytë radhazi për Mallorca dhe rrjeta e katërt radhazi për ish sulmuesin e Lazios”, shkruhej në median italiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga