Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

8 gola në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët bëjnë "ligjin"

Shkruar nga NEWSPORT

Maqedonia e Veriut ka mbyllur javën e 7 ku janë realizuar 13 gola në 5 takimet e zhvilluara. Ecuri pozitive kanë ekipet shqiptare të cilat kanë arkivuar 3 pikët e radhës. Shkëndija nuk ka zhvilluar ndeshje në këtë javë.

Shkupi ka mundur me shifrat 5-0 Rabotnickin, i cili u detyrua të mbyllte takim me 10 lojtarë pasi u ndëshkua më të kuqe në minutën e 9. Për Shkupin çdo gjë u bë më e lehtë pasi mbylli llogarit që në pjesën e parë duke realizuar 4 gola.

Struga vijon serinë e fitoreve duke mundur Skopjen me shifrat 3-0. Askush si ekipi shqiptar në këto 7 javë kampionat ku numëron plot 7 fitore duke “shpallur” kështu dhe kandidaturën për titull kampion.

Renditja aktuale:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga