Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

5 ditë përpara ndeshjes me Maltën, Anglia humbet 2 futbollistë

Shkruar nga NEWSPORT
5 ditë përpara ndeshjes me Maltën, Anglia humbet 2

Anglia ka njoftuar se janë bërë disa ndryshime në skuadrën e tyre për ndeshjet ndërkombëtare të qershorit. “Tre Luanët” do të përballet me Maltën në Ta' Qali të premten më 16 qershor përpara se të presë Maqedoninë e Veriut në Old Trafford në Mançester të hënën më 19 qershor.

Megjithatë, ata tani do të duhet ta bëjnë këtë pa dy lojtarë në formë, Lewis Dunk të Brighton dhe Jude Bellingham, i cili është afër një lëvizjeje te Real Madrid.

Në një deklaratë nga Kombëtarja e Anglisë thuhet se Lewis Dunk është tërhequr nga skuadra e Anglisë për shkak të lëndimit, ndërsa Jude Bellingham gjithashtu nuk do të luajë asnjë pjesë në kualifikimet e këtij muaji për Euro 2024.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga