Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

38 milionë euro për Vedat Muriqin

Shkruar nga NEWSPORT
38 milionë euro për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi po kalon formën e jetës në sezonin e tij të dytë me Mallorcan në La Liga. Sulmuesi në 12 ndeshje këtë sezon ka shënuar plot 8 gola duke u renditur mes më të mirëve në Spanjë. Paraqitjet e tij fantastike kanë zgjuar interesin e disa prej ekipeve me emër në kampionatin spanjoll.

Sipas raportimeve të Calciomercato.it, për shërbimet e dardanit, janë të interesuar Sevilla dhe Villareal, të cilët janë në kërkim të një bomberi që ju garanton gola në cdo mënyrë. Dy klubeve do t’ju duhet të mendohen mirë pasi për të arrirë në shërbimet e Muriqit, ju duhen plot 38 milionë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga