Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

3 pikë të arta për Mallorca-n, Muriqi reagon pas qëndrimit në La Liga

Shkruar nga NEWSPORT

Vedat Muriqi po bën një sezon spektakolar në aspektin personal me skuadrën e Mallorcas. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës nuk mundi të ishte mbrëmë protagonist me gol, megjithatë arriti të jepte kontributin e vet për fitoren kundër Celta Vigos në transfertë.

Shtatlarti i fazës ofensive ka bërë një postim në rrjetet sociale ku duket mjaft i lumtur dhe i motivuar njëkohësisht.

Edhe pse nuk shënoi, “Pirati” shkruante në Instagramin e vet: “Ecim përpara ekip”. Pas fitores minimale 1-0 në transfertë, Mallorca bashkë me Muriqin arritën të siguronin matematikisht qëndrimin në La Liga.

[caption id="attachment_689074" align="alignnone" width="402"] Postimi i Muriqit[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga