Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

22 nëntori ditë historike për Shqipërinë, "Tifozat Kuq e Zi" vijnë me një mesazh

Shkruar nga NEWSPORT
22 nëntori ditë historike për Shqipërinë, "Tifozat
Dita e sotme është një ditë historike për vendin tonë. Më 22 nëntor në vitin 1908 është mbajtur edhe Kongresi i Manastirit ku është vendosur edhe Alfabeti Shqip. Pikërisht në këtë ditë kaq të rëndësishme për vendin tonë, tifogrupi më i “zjarrtë” i kombëtares shqiptare ka bërë një postim. Tifozat Kuq e Zi përkujtojnë të gjithë delegatët që morën pjesë. “Në datat 14-22 nëntor 1908 mendjet e ndritura të kombit u mblodhën në Manastir për të vendosur alfabetin shqip. Sakrifica e tyre ishte të na jepnin shkronjat që kemi sot. Detyra jonë është ta mbrojmë këtë gjuhë dhe ato shkronja”, kanë shkruar tifozët e kombëtares shqiptare.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Tifozat Kuq e Zi (@tifozatkuqezi)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga