Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

14 vite në Madrid, sulmuesi mund të largohet nga Reali në fund të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
14 vite në Madrid, sulmuesi mund të largohet nga Reali në fund

Real Madridi nuk ka njoftuar ende rinovimin e kontratave të yjeve të tyreqë janë drejt fundit. Carlo Ancelotti ka pranuar së fundmi se njoftimi zyrtar duhet të arrijë përpara ndeshjes së fundit të kampionatit kundër Athletic Bilbaos e cila është e planifikuar të luhet të dielën. Por sipas mediave spanjolle kjo vonesë e klubit duket se ka shumë probleme nga pas.

Rasti më i spikatur është ai i sulmusesit, Karim Benzema. Francezi pavarësisht dëmtimeve të tij këtë sezon, ka shënuar 30 gola dhe ka treguar se është ende një aset me vlera për madrilenët. Megjithatë qëndrimi i tij në Madrid sa vjen e bëhet më shqetësues pasi oferta e marrë nga Arabia me shumën prej 200 milonë eurosh mund të jetë tundese për lojtarin që i skadon kontrata në qershor.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga