Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Arsenali kërkon 10 milionë euro për Granit XHAKËN, Leverkusen "mendohet" për çmimin e mesfushorit

Shkruar nga NEWSPORT
Arsenali kërkon 10 milionë euro për Granit XHAKËN,

Granit Xhaka do të largohet nga “Emirates” në fund të sezonit. Mesfushori me origjinë shqiptare me shumë gjasa do të rikthehet në Bundesligë, aty ku Leverkusen ka interes për shërbimet e tij.

Sipas gazetarit Tony Juanmarti, Arsenali kërkon jo më pak se 10 milionë euro për shërbimet e fantazistit. Kjo shumë nuk është idealja për gjermanët, të cilët kërkojnë nga “Topçinjtë” që të ulin çmimin, pasi sipas tyre është paksa i lartë.

Kujtojmë se Xhaka luan për Arsenalin që nga viti 2016 dhe që nga ajo kohë ka qenë kapiten i skuadrës. Kapiteni i Zvicrës ka fituar dy FA Cup me Gunners.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga