Hapësire reklamuese

All - General - 1

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

1 milionë euro për sulmuesin shqiptar, klubi çek mbulon me para Lokomotivën e Zagrebit

Shkruar nga NEWSPORT
1 milionë euro për sulmuesin shqiptar, klubi çek mbulon me para

Transferiimi i Indrit Tucit nga Lokomotiva e Zagrebit te Sparta Prague ka kushtuar plot 1 milionë euro. Çekët kanë mbuluar me para klubin kroat për sulmuesin shqiptar, i cili ka spikatur në pjesën e parë të sezonit.

Në kampionatin kroat Tuci u aktivizua 17 ndeshje, për të dhënë 6 gola dhe 3 asistime. 23-vjeçari shihet si sulmues me të ardhme të ndritur.

Dhe pse disa klube ishin në garë për të fituar shërbimet e tij, oferta e klubit çek të Sparta Prague ishte tunduese. Aty Tuci do të gjejë Qazim Laçin, mesfushorin e Kombëtares shqiptare.

Lexo edhe: ZYRTARE/ Hap i madh për Indrit Tucin, sulmuesi i bashkohet yllit të Kombëtares

Poll

Lexo gjithashtu

All - General - 2
All - General - 3
All - General - 4
All - General - 5
All - General - 6

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga