Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Tite e la jashtë Botërorit, ylli brazilian nis aventurën në Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Tite e la jashtë Botërorit, ylli brazilian nis aventurën
Atletico Madrid ka mbyllur marrëveshjen me yllin brazilian, Matheus Cunha. Pas një sezoni e gjysëm me ekipin spanjoll, sulmuesi 23 vjeçar tashmë do të vijojë karrierën e tij në Angli. Wolves ka qenë prej kohësh e interesuar për shërbimet e sulmuesit të Atletico Madrid dhe tashmë është konfirmuar çdo gjë. Cunha do të jetë në formë huazimi me të drejtë blerje nga klubi anglez. Verën e ardhshme Wolves do të duhet të paguaj shifrën prej 43 milionë eurove në arkat e Atletico. Kujtojmë që më heret Cunha ishte pjesë e Hertha Berlin, ku u transferua për shifrën e 30 milionë eurove në La Liga. FOTO:
 
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga