Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ “Telenovela” Griezmann merr fund përfundimisht, Atletico arrin marrëveshjen me Barcelonën

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ “Telenovela” Griezmann merr fund përfundimisht,

Çështja Griezmann pati sjellë edhe përplasjen e dy klubeve gjigantë të La Liga, Barcelona dhe Atletico Madrid. Sulmuesi pas aventurës 2 vjeçare në Katalunja, u rikthye në formë huazimi te Los Colchoneros por me disa klauzola të veçanta. Nëse ai do të luante mbi 50% të minutave atëherë madrilenët duhet të paguanin 40 milionë euro për blerjen e detyrueshme të francezit.

Tashmë kjo merr fund. Griezmann do të bëhet zyrtarisht lojtarë i Atletico Madrid ditën e sotme. Dy klubet kanë arritur marrëveshjen për 20 milionë plus 4 të tjera bonuse. Drejtori i Barcelonës, Alemany konfirmon gjithçka: “Është e përfunduar dhe është një marrëveshje masive për ne sepse Griezmann kishte një rrogë shumë të lartë, njëjtë edhe Coutinho.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga