Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

ZYRTARE/ Lewis Hamilton bashkohet me Ferrarin në vitin 2025

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Lewis Hamilton bashkohet me Ferrarin në vitin 2025
Lewis Hamilton do të largohet nga Mercedes për t’u bashkuar me Ferrarin. Ky është lajmi i bujshëm që ka marrë dhenë në Formula 1. Një lëvizje shokuese e 7 herë kampionit të botës që do të largohet kështu nga skuderia gjermane pas 14 vitesh. Tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi nga vetë Ferrari, ku me anë të një postimi në faqen zyrtare, shkruan: “Scuderia Ferrari ka kënaqësinë të njoftojë se Lewis Hamilton do t’i bashkohet ekipit në vitin 2025, me një kontratë shumëvjeçare”. Në fakt, është e ditur prej kohësh që britaniku ka një simpati të veçantë për ‘kokëkuqen’ dhe është përfolur më herët për një bashkim të mundshëm.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Scuderia Ferrari (@scuderiaferrari)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga