Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

ZYRTARE/ Hamilton dhe Russell zgjedhin për të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Hamilton dhe Russell zgjedhin për të ardhmen

Lewis Hamilton dhe George Russell kanë rinovuar me Mercedes. Ashtu siç ishte paralajmëruar prej kohësh, të dy pilotët kanë zgjatur “martesën” me skuderinë e njohur.

Hamilton e kishte thënë edhe më parë që do të mbetej pjesë e kësaj skuadre. 7 herë kampioni i botës e konsideron si një familje të dytë dhe pavarësisht spekulimeve, ai do të jetë pjesë e Mercedes.

Gjithashtu edhe Russell ka vendosur të jetë pjesë e Mercedes për dy vitet e ardhshme. Tashmë pritet të shihet se si do të jetë performanca e dy pilotëve në sezonin e ri.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga