Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZIDANE i kthehet trajningut, shoku i ngushtë e “nxjerr” zbuluar francezin

Shkruar nga NEWSPORT
ZIDANE i kthehet trajningut, shoku i ngushtë e “nxjerr” zbuluar

Zinedine Zidanë duket se i ka dhënë fund periudhës së gjatë të pushimeve. Kohët e fundit franezi është në qendër të mediave për shkak të deklaratës së Noel Le Great ndaj tij për drejtimin e Francës.

Ish-trajneri i Real Madrid tashmë shtë gati për të nisur një aventurë te re në karrierën e tij dhe këtë gjë e ka zbuluar miku dhe shoku i tij më i ngushtë, Lionel Charbonnier, me të cilin kanë luajtur sëbashku te kombëtarja e “Gjelave”.

“Ai nuk do të shkojë në Angli, por në Itali, ku ka një lidhje të veçantë me Juventusin. Ai do të shkojë te Juve, ose do të ulet në stolin e një ekipi kombëtar. Brazilianët do të ishin shumë të lumtur të kishin një trajner si ai, i cili dëshiron të lërë gjurmë në futboll.

Në fakt, brazilianët mendojnë se Zidane është më shumë brazilian se francez. Në Angli, megjithatë nuk e shoh atë, sepse Zidane nuk flet anglisht”, ka theksuar Charbonnier për të ardhmen e Zidane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga