Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Zbulohet premio në kontratë, ja sa do të shpërblejë Tirana lojtarët nëse dalin kampion

Shkruar nga NEWSPORT
Zbulohet premio në kontratë, ja sa do të shpërblejë

Tirana është kampionja në fuqi e Abissnet Superiore dhe bardheblutë do të tentojnë të ruajnë fronin edhe këtë sezon. Edhe pse nuk e ka filluar me “marshin e pestë” kampionatin, një fitore në derbi do t’i bëntë kryeqytetasit pretendent kryesor për fitimin e kampionatit.

Bonusi i FSHF për fituesin e kampionatit është 100 milionë lekë dhe drejtuesit kanë vendosur që këto para të shkojnë direkt në llogaritë e futbollistave. Kjo pasi në kontratat e nënshkruara figuron një klauzolë ku disa lojtarë do të marrin dy rroga shtesë e disa të tjerë 15% të rrogës. Shuma totale pritet të jetë rreth 100 milionë lekë, gjithmonë nëse Tirana ja del të fitojë përsëri kampionatin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga