Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ylli i Bayern i tunduar nga Real Madrid, Salihamidzic ka në dorë të ardhmen e tij

Shkruar nga NEWSPORT
Ylli i Bayern i tunduar nga Real Madrid, Salihamidzic ka në dorë

Alphonso Davies ka përfunduar në sytë e Real Madridit dhe nuk mund të përjashtohet një largim i kanadezit nga Gjermania. Kontrata e 22-vjeçarit me Bayernin skadon në vitin 2025. Sipas asaj që raporton “Bild”, e ardhmja e tij do të varet nëse do të mbetet apo jo drejtori sportiv Hasan Salihamidizic.

Kjo gjë do të detyrojë Bayernin të bëjë lëvizje në frontin e menaxhimit të klubit në takimi vjetor të komitetit drejtues që pritet të mbahet më 30 maj. Në këtë ditë do të vendoset e ardhmja e Oliver Kahn, drejtori i përgjithëm i klubit dhe Salihamidzic. Parashikmet janë ato të konfirmimit të boshnjakut dhe zëvëndesimin e Kahn me Uli Hoeness që do të kthehet me një rol më të fortë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga