Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Vojvoda kërcënon Juventusin: Jemi gati, Lojtari serb? Shkojmë shumë mirë

Shkruar nga NEWSPORT
Vojvoda kërcënon Juventusin: Jemi gati, Lojtari serb? Shkojmë

Mergim Vojvoda foli për median e klubit të Torinos pas barazimit 2-2 ndaj Cremonese. Mbrotjësi kosovar është një titullar prej 2 sezonesh në Serie A me ekipin granata dhe në ndeshjen e ardhshme do të sfidojnë Juventusin në derbin e qytetit.

“Ne donim të fusnim kundërshtarët nën presion, siç bëmë në pjesën e parë, kur mund të kishim shënuar tre gola. Golat. Nuk ia dolëm dhe në pjesën e dytë gjërat nuk shkuan ashtu siç donim. Është turp, gjëja më e vështirë është të krijosh, por më pas na mungon precizioni. Duhet të gjejmë besimin për të shënuar. Në pjesën e dytë Cremonese ndryshoi formë, fitoi besim dhe golat e tyre arritën. Kjo dhemb”.

Tani futemi në javën e derbit por ne ishim të fokusuar vetëm te Cremonese, tani jemi gati për t'u përballur me Juventusin. Le të mendojmë për një ndeshje në një kohë, ata janë të gjithë të rëndësishëm. Tani do të fokusohemi te derbi."

Vojvoda u pyet edhe sesi ndihet me lojtarin e ri të afruar në janar, serbin Ivan Ilic. “Ai është një lojtar i mirë, ai duhet të fitojë njëfarë besimi, i cili do të vijë me kalimin e kohës. Trajneri e njeh mirë dhe ai do të përshtatet me sistemin tonë të lojës, me ritmin tonë."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga