Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Xhixha luan 2 minuta në fitoren e Qarabag, Europa League prodhon 12 gola të tjerë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Xhixha luan 2 minuta në fitoren e Qarabag, Europa League prodhon 12

Europa League mbylli ditën e sotme me 4 sfida të tjera, të luajtura në 21:00. Nëse në 4 ndeshjet e orës 18:45 u shënuan 15 gola, ato të fundit panë 12 gola.

Milan spikati me fitoren 3 me 0 ndaj Rennes. Po ashtu dhe Qarabag që mposhti Bragën 2 me 4. Redon Xhixha u aktivizua në minutën e 96’ për të luajtur 2 minuta në fundin e takimit.

Benfica mori fitore në fund ndaj Toulouse me rezultatin 2 me 1. Lens dhe Freiburg u mbyllën në barazim pa gola, duke lënë gjithçka hapur për sfidën e kthimit.

Europa League, raundi i parë, turi 1/16:

Milan 3-0 Rennes, Golat: (VIDEO); (VIDEO); (VIDEO)

Benfica 2-1 Toulouse

Braga 2-4 Qarabag

Lens 0-0 Freiburg

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga