Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Vedat Muriqi shënon kundër anglezëve dhe shmang humbjen e Mallorcas

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat Muriqi shënon kundër anglezëve dhe shmang humbjen e
Mallorca zhvilloi ditën e sotme një ndeshje miqësore përballë ekipit anglez të Sunderland. Kjo sfidë përfundoi në barazim 1-1. Në këtë ndeshje ra në sy sulmuesi shqiptar Vedat Muriqi. Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës arriti të ishte protagonist duke shënuar golin për ekipin e tij. Sunderland kaloi në avantazh që në minutë ne katërt të ndeshjes, teksa për barazimin mendoi Muriqi që në fillimin e pjesës së dytë. Me anë të një goditjeje me kokë Muriqi shënoi një gol mjaft të bukur duke baraspeshuar rezultatin dhe duke shmangur humbjen.  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga