Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar vendimtar në Zvicër, 23-vjeçari shënon golin e 10-të sezonal

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi shqiptar vendimtar në Zvicër, 23-vjeçari

Sulmuesi shqiptar, Shkëlqim Vladi është shfaqur protagonist në Zvicër, në ndeshjen që ekipi i tij Lugano luajti në transfertë përballë Luzern. Sfida e vlefshme për javën e 26-të të Superligës zviceriane përfundoi me fitoren minimale 0-1 të ekipit të shqiptarit.

Ishte pikërisht Vladi ai që shënoi golin e vetëm të sfidës duke i dhënë ekipit të tij një fitore mjaft të rëndësishme. Në minutën e 40’, pasi mori një top nga Bottani, Vladi lëshoi një “predhë” me topin që kaloi mes këmbëve të mbrojtësit kundërshtar dhe më pas u ndal në rrjetë.

Për 23-vjeçarin ky është goli i 10-të sezonal me fanellën e Luganos. Sulmuesi me origjinë nga Kosova gjithashtu numëron edhe 2 asistime.

Goli i Shkëlqim Vladit. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga