Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar gjen përsëri golin me ekipin e Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi shqiptar gjen përsëri golin me ekipin e Serie A

Marvin Cuni u prezantua tek ekipi i sapongjitur në Seria A, Frosinone, vetëm para disa ditësh, por në miqësoret e zhvilluara nga ekipi italian, Cuni ka treguar vlerat e tij.

Cuni deri më tani ka shënuar 3 gola me klubin italian teksa pëlqehet shumë nga trajneri dhe ishte pikërisht ky i fundit që këmenguli për transferimin e shqiptarit tek Frosinone. Edhe ditën e sotme Cuni ishte protagonist teksa arriti të shënonte.

Është mbyllur pjesa e parë mes Frosinone dhe Equipe Lazio, teksa Cuni ka shënuar golin e 3-të të ndeshjes në një fitor 6-0. Në minutën e 15-të shqiptari përfitoi nga pasiguria e mbrojtjes dhe me portën e boshatisur dërgoi topin në rrjetë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga