Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sulmuesi dardan “gatuan” dy gola dhe i jep fitoren ekipit që ka “piketuar” Ernest Muçin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi dardan “gatuan” dy gola dhe i jep fitoren ekipit

Edon Zhegrova ka qenë protagonist absolut në fitoren që ekipi i tij Lille, mori në shtëpi përballë Monacos. Lille triumfoi 2-0, teksa Zhegrova ishte ai që asistoi në të dy golat.

Fillimisht sulmuesi shqiptar dha pasimin për Cavaleiro në minutën e 32-të me këtë të fundit që dërgoi topin në rrjetë duke i “dhuruar” një asist dhe Zhegrovës. Asisti i dytë o dardanit erdhi 10 minuta më vënë, ku kësaj here topi në rrjetë u dërgua nga Diakite.

Kujtojmë që Lille është edhe një nga ekipet që ka interes për shërbimet e Ernest Muçit. Lille kërkon të kompletojë edhe krahun e majtë të sulmit duke krijuar një dyshe fantastike shqiptarësh.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga