Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Sërish protagonist në Kore, ish-i i Partizanit “gatuan” fitoren e skuadrës së tij

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sërish protagonist në Kore, ish-i i Partizanit

Jasir Asani është rikthyer sërish protagonist në Korenë e Jugut. Pas golit të shënuar javën e kaluar duke qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij Asani rikthehet sërish në skenë. Këtë herë shqiptari ka asistuar për shokun e Skuadrës  Ji-seong Um. Gol që i cojë shifrat në rezultatin 3-1.

Gëangju FC me fitoren e arritur sot kalon automatikisht në vendin e 6-të në kuotën e 31 pikëve. Kujtojmë që Asani është grumbulluar në ndeshjet e qershorit nga trajneri Sylvinho ku kombëtarja do të luaj përball Moldavisë dhe Ishujt Faraoe.

Asani në këtë sfidë u aktivizua si titullurë ku luajti deri në minutën e 77-të. Tashmë ai është gati për t’u vendosur nën urdhërat e brazilianit me 17 dhe 20 qershor.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga