Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Ronaldo në një version ndryshe, portugezi “çmend” arabët me veprimin e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ronaldo në një version ndryshe, portugezi
Cristiano Ronaldo është padiksutim protagonisti kryesore në Arabinë Saudite. Portuguezi në pak muaj bëri që të gjithë arabët të “dashurohen” pas tij, ndërsa në merkaton e verës shumë yje të futbollit europian vendosën të bëhen pjesë e kampionatit. CR7 nuk është një yll vetëm në fushën e blertë, por herë pas here me veprimet e tij ka marrë vëmendjen e të gjithëve në Arabinë Saudite. Në një video të postuar së fundmi në rrjetet spciale nga Al Nassr, portugezi shikohet i veshur me veshjen tradicionale të Arabisë Saudite, ndërsa në dorë mban një shpatë dhe në fund nis e kërcen. Postim ky që ka marrë mijëra klikime. Kujtojmë se 38-vjeçari ka arritur të shënojë 7 gola në 5 ndeshjet e para të këtij sezoni në Ligën Saudite, duke qenë një lider i padiksutueshëm për Al Nassr.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga