Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Ronaldo ndalet në vijë fatale, Al Nassr fiton pas 114 minutave lojë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ronaldo ndalet në vijë fatale, Al Nassr fiton pas 114 minutave
Ditën e sotme skuadra e Al Nassr ka fituar 3-1 me Al Batin. Ekipi ku luan dhe Cristiano Ronaldo fitoi me përmbysje pasi pjesa e parë u mbyll 0-1 për miqtë. Pjesa e dytë ishte spektakolre, veçanërisht fundi i ndeshjes pasi deri në të 90-tën sfida ishte 0-1. Në minutën e 93 Al Nassr barazon me Ghareeb. Në të 112-tën Al Fatil shënon golin e avantazhit dhe dy minuta më vonë Maran hipotekon fitoren. Kjo fitore e mban Al Nassr në vendin e parë me 46 pikë. Gjatë ndeshjes kishte dhe një episod të veçantë. Protagonist ishte Ronaldo i cili nuk shënoi këtë ndeshje por la gjurmë me një rast. Ai kaloi portierin dhe goditi drejt portës së boshatisur por mbrojtësi kundërshtar ishte në kohë dhe e largoi topin në vijën fatale duke i mohuar golin portugezit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga