Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Rashica dhe Zaniolo bëjnë Galatasarayn të fluturojë, sulmuesi Kosovës shkëlqen në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rashica dhe Zaniolo bëjnë Galatasarayn të fluturojë,

Galatasaray po fluturon në Turqi teksa është shumë pranë fitimit të titullit të rradhës. Në ndeshjen e sotme përballë Kasimpasa, verdhekuqët fituan me rezultatin minimal 1-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu futbollisti i Kosovës, Rashica dhe blerja e bujshme e janarit, Zaniolo.

Goli i fitores u shënua nga italiani por u gatua nga dardani që në minutën e 57-ë nxorri të vetëm në zonë ish-lojtarin e Romës. Ky është asisti i katërt për Rashicën teksa ka shënuar edhe një gol në 16 ndeshjet e luajtura në këtë sezon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga