Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Në formën fantastike, Edon ZHEGROVA protagonist në fitoren me përmbysje të LILLE

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Në formën fantastike, Edon ZHEGROVA protagonist në fitoren

Edon Zhegrova po kalon një moment shum të mirë në karrierë teksa që pas rifillimit të futbollit pas Botërorit po kthehet në një protagonist absolut me skuadrën e Lille në Francë. Pas dy golave dhe 2 asisteve në ndeshjet e fundit, anësori kosovar ka servirur sërish një gol për shokët e ekipit.

Në minutën e 60-të, Lille po humbiste 0-1 nga Brest ndërsa një krosim perfekt i 23-vjecarit nga goditja këndore do të sillte golin e barazimit. Pesë minuta më vonë, Zhegrova do të largohej nga fusha duke marrë edhe komplimentat e trajnerit ndërsa më vonë Lille do të përmbyste edhe rezultatin për të marrë një fitore të vyer.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga