Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Napoli “shëtitje” në Serie A, kalon Cremonesen dhe shkon +16 nga Interi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Napoli “shëtitje” në Serie A, kalon Cremonesen dhe

Napoli mori një fitore tjetër përballë Cremonese teksa i mposhti me rezultatin e pastër 3-0 në shtëpi për javën e 22-të të Serisë A. Të kaltrit po e kthejnë në shtëtitje këtë sezon në Itali teksa fitoret vijnë javë pas jave. Në pjesën e parë, “Kvaradona” do të hapte ndeshjen me një gol “nga ato të tijat” duke dribluar e shënuar më pas.

Në pjesën e dytë, kryegolashënuesi i kampionatit, Osimhen dhe në fund Elmas do të vulosnin ndeshjen dhe tre piëkt e rradhës për napoletanët që shkojnë në kuotën e 59 pikëve, plot 16 më shumë se Interi ndjekës. Megjithatë, zikaltërit do të luajnë nesër përballë Sampdorias në transfertë.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga