Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Napoli bën ligjin në “San Siro”, 3 vite radhazi mund në shtëpinë e tyre Milanin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Napoli bën ligjin në “San Siro”, 3 vite radhazi

Milan dhe Napoli u përballen për sfidën e vlefshmë të javës së 7 në Serie A. Takimi u mbyll me shifrat 1-2 në favor të miqve nga Napoli duke i sjellë kështu dhe humbjen e parë kuqezinjve për këtë kampionat. Të besuarit e Piolit nuk gjetën për asnjë moment avantazhin në këtë takim dhe pse rastet nuk munguan.

Pas përfundimit me rrejta të parekura në 45 minutat e para, Napoli ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 55 me Politanon. Nuk ka zgjatur shumë festa e miqve ku Giroud ka sjell barazpeshën në minutën e 69. Simeone bën të pavlefshëm golin e Giroud duke shënuar me kokë golin e dytë për Napolin në minutën e 77, vetëm 8 minuta pas golit të barazimit.

Napoli kryeson renditjen e Serie A bashkë më Atalantën që numërojnë 17 pikë pas 7 javësh kampionat.

Golat e takimit: 

Goli i Simeone:

Goli i Giroud: 

Goli i Politano: 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga