Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Monza humb penallti dhe “fal” Napolin, kampionët e mbyllin vitin si mos më keq

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Monza humb penallti dhe “fal” Napolin, kampionët e

Napoli dhe Monza e kanë mbyllur në barazim 0 me 0 ndeshjen e vlefshme për javën e 18 të Seria A. Në stadiumin “Diego Armando Maradona”, Monza mund të thuhet dhe se fali vendasit pasi humbi penallti me Pessinan në minutën e 68’.

Kampionët në fuqi e mbyllin kështu vitin si mos më keq. Napoli është në vendin e 7, duke mos qenë as në zonën e Europës. Monza në anën tjetër ka 6 pikë më pak, duke mbajtur vendin e 11.

Momenti i penalltisë së humbur nga Monza: (VIDEO)

Fiorentina në ndeshjen tjetër të Seria A që filloi po në 18:30, ka mposhtur 1 me 0 Torinon. Rrjeta e gjetur në minutën e 83’ i ka dërguar vendasit në vendin e katërt, që përkon me zonën e Champions League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga