Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Liverpool mposht Chelsean në finalen e EFL Cup dhe fiton trofeun e parë sezonal

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Liverpool mposht Chelsean në finalen e EFL Cup dhe fiton trofeun e

Liverpooli fiton trofeun e parë sezon. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka triumfuan në finalen e EFL Carabao Cup ku ka mposhtur Chelsean me rezultatin minimal 1-0 pas 123 minutash lojë, pasi koha e rregullt u mbyll në barazim pa gola.

Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Van Dijk në minutën e 118’ duke bërë që në stadiumin “Ëembley” të shpërthejë festë e kuqe.

Për Liverpoolin kjo është hera e 10 që e fiton këtë trofe dhe këtë e bën mes spektaklit. Në krahun tjetër, Chelsea humbet një shans për të rregulluar disi sezonin e dobët që po zhvillojnë.

Goli i Van Dijk. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga